poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Kominek z płaszczem wodnym jak działa

Jak działa kominek z płaszczem wodnym? Płaszcz wodny to odpowiednio ukształtowany odcinek rury umieszczony nad paleniskiem, czyli nic innego, jak wymiennik ciepła spaliny-woda, w którym gorące spaliny ogrzewają wodę przepływającą przez płaszcz wodny. Budownictwo KOD Nowe technologie Ochrona środowiska Rynek luksusu Uncategorized. Jest on nie tylko bardziej ekologiczny niż piec centralnego ogrzewania, ale także może być bardziej oszczędny. JAK DZIAŁA KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM?


Wkład kominkowy z płaszczem wodnym od zwykłego wkładu różni się przede wszystkim budową.

Jego korpus ma dwie ścianki (tak zwany płaszcz), pomiędzy którymi przepływa woda ogrzewając się od ognia w palenisku. Jest ona kierowana dalej do instalacji oraz do grzejników. Korzyści jakie daje kominek z płaszczem wodnym. Ma wszystkie zalety grzejników wodnych: opcję ustawienia optymalnej temperatury we wnętrzach dzięki zaworom z termostatami oraz dobrą pojemność cieplną. Kominek wodny jest w zasadzie urządzeniem 3w tzn.


Wdzięczna nazwa „kominek z płaszczem wodnym” kryje w sobie technologiczne rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie ciepła ze spalanego drewna do ogrzewania domu. Taki opis jednak pasuje również do zwykłego kominka z instalacją grzewczą. Dzięki łatwemu w obsłudze programatorowi wodę w zbiorniku możemy grzać także w lecie.


Uprzedzamy, że w kominku z płaszczem wodnym nie widać ognia.

ZOBACZ PONIŻEJ odcinek z serii “Kupujemy kominek marzeń” – KOMINKI Z PŁASZCZEM WODNYM. Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w to źródło ciepła, należy dokładnie przyjrzeć się jego zaletom i wadom, ponieważ nie jest to rozwiązanie dla każdego. W porównaniu do kominków tradycyjnych, urządzenia te osiągają większą sprawność - dochodzi ona nawet do.


Kominki nowoczesne, czyli zalety płaszcza wodnego. Przede wszystkim działa bardzo sprawnie. Szczelny płaszcz wodny otacza całą komorę spalania (poza szybą), szybko rozprowadzając ciepło. Nowoczesne technologie użyte w produkcji kominków z płaszczem wodnym, sprawiają, że urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne kotły centralnego ogrzewania. Jest wydajny i prosty w obsłudze, a ponadto doskonale zdobi pomieszczenie, w którym się znajduje.


Jak wybrać kominek z płaszczem wodnym? Kominki, które najczęściej pojawiają się w mieszkaniach, mimo estetycznych funkcji nie mają zbyt wielu użytkowych zalet. Wymiennik ciepła firmy Weberman zweryfikowałem wymiennik jest dobrze dobrany do kominka. Układ pracuje w systemie (kominek) otwartym - gaz w układzie zamkniętym. Co jakiś czas temperatura skacze do stopni i woda w płaszczu zagotowuje się.


Planując kominek z płaszczem wodnym zwykle chcemy taki kominek umieścić w instalacji CO tak by współpracował z innym źródłem ciepła np. Wiedząc jak działa kominek z płaszczem wodnym łatwiej można zrozumieć korzyści wynikające z jego zastosowania. Budowa kominka z płaszczem wodnym różni się od budowy tradycyjnego kominka. Wygląda on jak kominek z zamkniętą komorą spalania, działa jednak jak kocioł centralnego ogrzewania.


Podczas palenia drewna płaszcz wodny odbiera od niego ciepło i przekazuje je do instalacji grzewczej, dzięki czemu ogrzewa cały dom.

W linii kominków Albero AquaSystem zastosowano podwójny system emisji i odzysku ciepła, polegający na odbieraniu ciepła ze spalin. Jak wspomnieliśmy wyżej, spaliny w kominku z płaszczem wodnym nie ogrzewają powietrza, ale czynnik grzewczy. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia. Korzystanie z kominka jest już zaletą samą w sobie, niezależnie, czy będzie to kominek powietrzny, czy wyposażony w płaszcz wodny.


Spalanie drewna jest tanim i ekologicznym źródłem ciepła. Główne źródło ciepła może stanowić np. Aby zainstalować kominek z płaszczem Całą instalację projektuje się tak, aby wszystkie jej elementy były niewidoczne (ukryte w pomieszczeniach gospodarczych lub estetycznie zabudowane). Aby to jednak było możliwe, decyzja o montażu kominka z płaszczem wodnym powinna zapaść już na etapie budowania, a jeszcze lepiej projektowania domu.


Mieliśmy ostatnio awarię prądu przez godzin. Mam kominek z płaszczem wodnympodłaczonym do sprzęgła z regulatorem dopływu powietrza (elektronicznym). Nie było mnie w domu, ale w kominku pali opiekunka do dziecka i prawdopodobnie zagotowało wodę, kiedy pompa przestała odbierać ciepłą wodę(w związku z brakiem prądu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty