Podłączenie płyty indukcyjnej do instalacji 3-fazowej (400V) lub 1-fazowej (230V) powinno być zawsze wykonywane przez uprawnionego elektryka z doświadczeniem. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie podłączyć indukcję w domu, poproś o pomoc naszego specjalistę. Jakie są zalety płyt indukcyjnych? Zanim zdecydujemy jaka płyta indukcyjna najlepiej spełni nasze oczekiwania, warto poznać wszystkie jej zalety oraz wady.
Nie da się ukryć, że od płyty grzewczej wymagamy przede wszystkim, żeby szybko podgrzewała postawione na niej garnki czy patelnie. Instalacja fazowa jest bowiem inaczej zbudowana.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem płyty, sprawdź ten artykuł z porównaniem różnych rozwiązań na płytę do kuchni. Sponsorowany: Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka do ciężkich prac - Bosch GSR 18V-50. Bosch GSR 18V-to nowa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z linii Heavy Duty, do wymagających prac w drewnie i metalu. Wyposażona została w solidny silnik.
Płyta indukcyjna 230V i 400V różnica. W instalacji jednofazowej jednak jest to na ogół zbyt mało do bezpiecznego podłączenia płyty indukcyjnej. Jak widzisz, temat płyty indukcyjnej, w szczególności w instalacjach mieszkaniowych z minionej epoki, nie jest sprawą szybką i bezproblemową.
Sprawdź jaka indukcja nadaje się do mieszkania. Mała moc przyłączeniowa, instalacja 230V nie są przeszkodą do montażu płyty indukcyjnej w bloku.
Wybierz model z regulacją mocy i podłączeniem jednofazowym. Szukasz płyty indukcyjnej do kuchni? Sprawdź, o czym trzeba pamiętać planując zakup płyty indukcyjnej Zasada działania i instalacja. Zalety i wady płyty indukcyjnej.
Optymalna liczba i kształt pól grzewczych. Właściwy wybór garnków. Polecani producenci Z nami dokonasz najlepszego wyboru.
Jest jeszcze jeden mechanizm wspomagający zasilanie płyty indukcyjnej z instalacji o małej mocy przyłączeniowej. Płyty powinny mieć (i najczęściej mają) ustawienie, które pozwala regulować maksymalną moc pobieraną przez cała płytę - przez wszystkie pola łącznie. W takim wypadku rozwiązanie jest jedno- płyta na 230V (lub instalacja płyty 400V na instalacji 230V, co też jest możliwe przez wykwalifikowanego elektryka). Warto też zastanowić się, czy może wystarczy nam płyta lub 2-palnikowa (polowa właściwie). Na rynku pojawia się też coraz więcej płyt na 230V z wtyczką do gniazdka.
Płyty indukcyjne w ogromnej większości to płyty ceramiczne. Tylko nieliczne z nich są szklane. Obie prezentują się elegancko w nowoczesnych kuchniach oraz łatwo je utrzymać w czystości, jednak szklane płyty mogą łatwiej ulec zbiciu, dlatego nie są tak popularne jak płyty indukcyjne wykonane z materiału ceramicznego. Nie każdą płytę indukcyjną można podłączyć do instalacji 3-fazowej.
Jeżeli jednak istnieje taka możliwość, to musimy upewnić się, że przewody zasilające mają odpowiedni przekrój. Zdarza się też tak, że płytę można podłączyć do obydwóch typów instalacji.
Zobacz, jak podłączyć płytę grzejną do instalacji fazowej 230V, tzw. Wszelkie połączenia realizujesz na własną. Podstawową zaletą płyty indukcyjnej jest czystość i bezpieczeństwo – szkło nie jest nagrzewane, więc nie ma ryzyka oparzenia się, ani przypalenia tego, co wykipi z garnka. W stosunku do zwykłej płyty ceramicznej indukcja nagrzewa się znacznie szybciej – nawet trzykrotnie, a to oznacza mniejszy rachunek za prąd! Sporą wadą indukcji jest wysoka cena zakupu w stosunku do płyt.
Podłącza się go „na siłę”, czyli do gniazdka siłowego (trójfazowego). Dlatego do płyty indukcyjnej 4V potrzebna jest specjalna instalacja i odpowiednie gniazdo. Moze kiedyś wymienię, to nie problem, narazie chyba kupię zestaw do zabudowy ze zwykła płytą, ma takie wiele osób w mojej rodzinie i wszyscy sa zadowoleni.
Idealne naczynia indukcyjne powinny mieć właściwe dno i średnicę, a także być wykonane z odpowiedniego materiału.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.