Zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy kupić? Ekspres ręczny czy automatyczny, a może ekspres kapsułowy? Przeczytaj nasze porady, dowiedz się, jakie opinie o ekspresach ciśnieniowych mają nasi Klienci. Wybierz najlepszy ekspres do kawy dla siebie!
Zależnie od ceny będzie to ekspres kolobowy lub ekspres automatyczny z młynkiem.
W kilku słowach wyjaśniamy też jak wybrać ekspres ciśnieniowy do kawy. Aby cieszyć się kawą wysokiej jakości, wystarczy wcisnąć przycisk rozpoczęcia pracy urządzenia. Tani i dobry ekspres ciśnieniowy do kawy tego typu to np. Jeśli decyzja padła na ekspres ciśnieniowy z młynkiem (ekspres do kawy na ziarna), to warto wiedzieć, jakie ostrza sprawdzą się najlepiej podczas mielenia ziaren. Do wyboru jest młynek.
Jest to dobre rozwiązanie, więc jeżeli w danych ekspresu, który Was zainteresował, jest podane, że ma termoblok, to możecie być spokojni – jest to dobre i sprawdzone rozwiązanie. Sprawa kluczowa, bo przecież kupujecie ekspres ciśnieniowy, a dokładnie rzecz biorąc – wysokociśnieniowy.
Ekspresy do kawy ciśnieniowe kolbowe i automatyczne. Zacznijmy od ekspresów ciśnieniowych, które podzielone są dodatkowo na ekspresy kolbowe i automatyczne. W ekspresie ciśnieniowym kawa parzona jest w wyniku kontaktu mielonej kawy z gorącą wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dobry ekspres automatyczny do kawy.
Jak wybrać najlepszy? Jaki ekspres do kawy latte, cappuccino i kawy z mlekiem? Laureat wielu prestiżowych nagró który z parzenia kawy zrobił sztukę.
Jest to wysokiej klasy ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem, który będzie świetnym wyborem dla osób które regularnie parzą kawę i zwykle więcej niż filiżankę na raz (np. dla rodziny lub gości) – wówczas ekspres taki jak DeLonghi ECAM 23. S sprawdzi się doskonale. Saszetkowe ekspresy do kawy. Ich użycie jest podobne jak w przypadku ekspresów kapsułkowych, ale mielona kawa jest hermetycznie zapakowana w specjalne saszetki (tzw. pady), które są tańsze od kapsułek. Również są one produkowane w dużym wyborze smaków.
Nasz ranking ekspresów do kawy zawiera ich podział ze względu na sposób parzenia kawy. Wyróżniamy ekspresy ciśnieniowe, ciśnieniowo-przelewowe oraz przelewowe. Pierwszy rodzaj wykorzystuje do parzenia kawy wysokie ciśnienie.
Dowiedz się, jak wybrać idealny ekspres ciśnieniowy.
W ekspresach ciśnieniowych kawa jest parzona dzięki działaniu zwiększonego ciśnienia. W rezultacie uzyskujemy skondensowany napój – perfekcyjne espresso, które jest bazą do przyrządzania różnych rodzajów kaw. Warto zastanowić się, gdzie będzie stało urządzenie i czy w kuchni jest wystarczająca ilość miejsca.
Największy będzie oczywiście automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy. Zobacz, jakie są rodzaje ekspresów do kawy, i wybierz najlepszy sposób parzenia tego aromatycznego napoju. Poznaj różnice między ekspresem przelewowym a ekspresem ciśnieniowym. To urządzenie o najlepszym stosunku ceny do jakości obecnie na rynku. Magnifica S ECAM 22.
Radzimy, jaki ekspres ciśnieniowy do kawy warto teraz kupić, aby nie przepłacić i nie żałować zakupu. Na naszej liście polecanych ekspresów do kawy znajdziesz zarówno niedrogie modele, jak i zaawansowane produkty dla najbardziej wymagających kawoszy. Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć rozważając zakup ekspresu do kawy, jest wybór rodzaju urządzenia. To bardzo ważny moment, bo determinuje nie tylko to, ile musisz wydać na nowy sprzęt, ale również to, ile będzie kosztować jego dalsza eksploatacja. Ekspres do kawy: przelewowy, ciśnieniowy czy na kapsułki?
Wybierając najlepszy dla nas ekspres do kawy, zwróćmy także uwagę na dostępność ustalania mocy kawy. Jest to szczególnie przydatne, gdy jesteśmy zwolennikami napoju ,,lżejszego” lub ,,mocniejszego” niż standardowa kawa. Jeśli dostępna jest taka cecha, najczęściej do wyboru mamy od kilku do kilkunastu poziomów mocy kawy. Niektóre ekspresy przelewowe mają wbudowane młynki.
Większość jednak ich nie ma i wymaga używania kawy mielonej. Do takiego typu zaparzania odpowiednia jest kawa średnio mielona – najlepszym rozwiązaniem jest kupno młynka, nawet ręcznego, i poświęcenie chwili na własnoręczne zmielenie ziaren.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.