piątek, 7 lutego 2020

Wiadro do kiszenia kapusty

Wiadro do kiszenia na Allegro. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! To że wiaderko się samo otwiera to jest naturalny proces kiszenia. Odbywa się to przez jakieś 3-tygodnie, trzeba po prostu odpowietrzać regularnie wiadro i ponownie zamykać, na początkowym etapie kapusta musi się znajdować w cieplejszym miejscu żeby się ukisić, po czym należy wynieść w chłodne miejsce, tam też co jakiś czas trzeba będzie odpowietrzać.


Opis produktu: Praktyczny, plastikowy pojemnik o pojemności litrów doskonale nadaje się do kiszenia ogórków lub kapusty we własnym zakresie. Bardzo przydatny w każdym gospodarstwie domowym. Kapustę najlepiej kisić w kamionkowym naczyniu – takim, jakiego się używa do kiszenia ogórków.


Potrzebny też będzie talerzyk o obwodzie mniejszym niż otwór naczynia oraz ciężarek do obciążenia. Kapustę trzeba rozkroić na ćwiartki i drobno poszatkować na szatkownicy. Jeśli nie mamy szatkownicy, można też zwyczajnie. Wszędzie Wszystkie kategorie. Beczka do kiszenia kapusty na Allegro.


WIADRO BECZKA HERMETYCZNA DO KISZENIA KAPUSTY 15L. Stan Nowy Rodzaj beczka. Sprawdzony przepis na kiszoną kapustę sprawi, że po zdrową i smaczną kiszonkę będziesz mógł sięgać przez cały rok. Kiszenie kapusty w pojemnej beczce nie jest wcale takie skomplikowane. Wystarczy odpowiednio dobrane warzywo, właściwa proporcja soli, przyprawy i czas.


Dowiedz się, ile soli jest potrzebne do kiszenia kapusty, czym ją doprawić i ile trwa proces fermentacji. Uwielbiam takie wpisy! Kapusta kiszona to złoto w naszej polskiej kuchni! Na facebooku od kilku dni piszę ciągle o tym, że kapusta kiszona pojawia się na naszym stole zaskakująco często. A to za sprawą moich tegorocznych przetworów.


Dobra rada: cebulę dodaje się dopiero do surówki z kiszonej kapusty! W czym kisić kapustę? Najsmaczniejsza jest kapusta kiszona w drewnianej beczce (najlepsza dębowa). Do kiszenia można wykorzystać także naczynia z kamionki, szklane słoje, a nawet duże emaliowane naczynia (garnek, wiadro).


Kapustę przekładamy do naczynia w którym będziemy kisić ( wiadro, mała beczka itd. ). Ponownie nabieramy kapustę, ubijamy, przekładamy. Czynność powtarzamy. Na koniec ręką ugniatamy kapustę w naczyniu do kiszenia, przykrywamy talerzykiem i obciążamy talerzyk.


Ważne jest aby cała kapusta była przykryta płynem. Nie należy wyciskać z kapusty całego soku, bo po ukiszeniu będzie zbyt sucha. Najważniejsze jest dokładne ubijanie kolejnych warstw kapusty w słoikach, tak aby nie pozostawało w nich powietrze. Nadmiar soku należy odlewać, aby nad kapustą nie stał płyn. Napełnione słoiki zakręcić i wynieść do piwnicy.


Kiedyś, jak kisiłam to dodawałam do niej dodatkową marchew tartą ( kg. na kg. kapusty) i liście laurowe-pół paczki. Beczki do kiszenia kapusty kup w sklepie internetowym garneczki. Sprawdź naszą ofertę na markowe produkty do domu i kuchni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty