Kurs Szef Kuchni pozwala zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy na stanowisku osoby zarządzającej i organizującej pracę kuchni. Program kursu podzielony jest na sześć poszczególnych dni. W trakcie każdego z nich poruszana jest zarówno tematyka teoretyczna związana z poszczególnym tematem, dogłębnie.
Kurs na szefa kuchni (kulinarny) przygotowuje do pracy na stanowisku szefa kuchni w restauracji. Uczestnicząc w kursie organizowanym przez Galicyjską Szkołę Smaku w Krakowie, zdobędziesz praktyczne oraz teoretyczne kwalifikacje niezbędne do pracy na stanowisku osoby, która zarządza oraz organizuje pracę osób w kuchni. Kurs kucharski przygotowuje do rozpoczęcia pracy na stanowisku kucharza zarówno małej gastronomii jak i dużym przedsiębiorstwie gastronomicznym.
Kurs obejmuje 140h zajęć dydaktycznych, z czego ponad stanowi praktyka. Uczymy wymogów systemu HACCP w gastronomii, podstawy obsługi kasy fiskalnej, a przede wszystkim wspaniałego sporządzania i podawania potraw. Szkolenie Szef Kuchni dedykowane jest dla kucharzy, którzy chcieliby nabyć umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie kuchni w ambitnej restauracji. Porcja wiedzy z zakresu zarządzania i organizacji pracy lokalu, przepisów BHP i HACCP, ale także z dziedzin nierozerwalnych z tym stanowiskiem – komponowanie menu, food cost. Uzyskany tytuł: Szef kuchni.
Do zadań szefa kuchni należy nie tylko przygotowywanie dań i koordynowaniem pracy kucharzy, ale również układanie menu, dobór odpowiednich składników, produktów oraz zarządzanie budżetem przeznaczonym na wydatki spożywcze. Tryb: zaoczny - zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie. Nasz kurs gastronomiczny pozwoli uczestnikowi stać się już nie tylko kucharzem, ale wykwalifikowanym szefem kuchni, który jako „dyrygent” w swoim lokalu wyznacza kulinarne trendy oraz wydobywa najlepsze smaki z najróżniejszych zakątków świata, od samego innowacyjnego pomysłu na danie, po jego atrakcyjne podanie na talerzu. Absolwent szkolenia zdobędzie wiedzę na temat pracy w obiektach gastronomicznych oraz zarządzania nimi. Absolwent kuru będzie potrafił kierować pracą na kuchni, między innymi delegować zadania, rozwiązywać konflikty.
Jak zostać kucharzem Wykształcenie potrzebne, aby podjąć pracę kucharza można zdobyć w technikach gastronomicznych, szkołach zawodowych, szkołach policealnych lub na wyższych uczelniach. Nauka w zależności od typu uczelni trwa 2-lata, zaś kierunki noszą różne nazwy: â kucharzâ , â kucharz małej gastronomiiâ , â organizator usług gastronomicznychâ. Pierwsze kroki w kuchni bywają trudne. Mając jednak od początku podstawowe wiadomości unikniesz wielu istotnych pomyłek! Na tym kursie Uczestnicy zmierzą się z codziennymi kuchennymi wyzwaniami, a Szef Kurt Scheller zadba, by opanowali je do perfekcji.
Kursy kucharskie dają możliwość poznania tej wielokulturowości i wspólnego gotowania, stając się częścią grupy. Idei propagowania różnorodnych kuchni sprzyjają też szefowie kuchni, restauratorzy i znane osoby, które na co dzień pasjonują się gotowaniem. Kurs mistrza kuchni to wspaniała szansa na podniesienie kwalifikacji. Udział w takim renomowanym kursie dla kucharzy, wpisany do CV, liczy się podczas zmiany pracy. To dodatkowy plus, który podnosi rangę pracownika.
Tutaj nie można również zapomnieć o oddzielnych szkoleniach dla szefów kuchni. Ta absolutna bomba wiedzy teoretycznej jest uzupełniona sporą dawką praktyki - nie mamy jedynie go przygotowania do całej reorganizacji kuchni, ale wsparcie w postaci kulinarnych receptur podzielonych na bloki ( śniadania, obiady, kolacje oraz desery) pokazujące, że wiedzę przekazaną w teoretycznej części kursu z łatwością. Kiedy zatrudnisz szefa kuchni i negocjujesz warunki, pamiętaj o uwzględnieniu sezonowego obciążenia pracą. Jeśli szef kuchni zaczął pracę poza sezonem, to w szczycie największego obciążenia pracą będzie żałował, że na wstępie nie wynegocjował wyższej pensji. Szefa Kuchni najnowsze ogłoszenia na OLX.
Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp. SMS) przez Grupę OLX sp. Znamy pierwszych finalistów konkursu Bitwa na drobiowe smaki Znamy część zwycięskich dań na etapach regionalnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.