wtorek, 30 kwietnia 2019

Lodówki do przechowywania szczepionek

Lodówki medyczne pozwalają na prawidłowe przechowywanie leków i szczepionek oraz innych produktów wymagających chłodnego otoczenia. W przeciwieństwie do konwencjonalnych lodówek, lodówki na leki wyposażone są zazwyczaj w specjalne funkcje, pozwalające uniknąć znacznych wahań temperatury podczas przechowywania. Nasze lodówki na szczepionki charakteryzują niezawodność, wysoka jakość wykonania oraz łatwa, intuicyjna obsługa. W Medinox oferujemy nowoczesne lodówki i chłodziarki medyczne, farmaceutyczne oraz laboratoryjne, do przechowywania leków i szczepionek. Są to urządzenia przystosowane specjalnie do wymogów medycznych.


Szuflady wyposażone są w organizery i możliwość umieszczenia opisów, dla skutecznego zarządzania zaopatrzeniem.

Z tego powodu lodówka przeznaczona do przechowywania szczepionek musi spełniać ściśle określone wymagania, pozwalające na składowanie ich w odpowiednich warunkach. Tego typu specjalistyczny sprzęt dostępny jest w firmie FROST , oferującej sprzedaż i montaż urządzeń chłodniczych. Od momentu wyprodukowania do momentu użycia szczepionka powinna być przechowywana w warunkach tzw.


Dla większości szczepionek równie niekorzystne jest zamrożenie jak przegrzanie. Szczególnie źle wpływa zamrożenie na szczepionki w postaci płynnej. Prawidłowe przechowywanie zakupionej szczepionki stanowi bowiem o jej bezpieczeństwie oraz odpowiedniej efektywności. Tymczasem bardzo często zdarza się, że po wizycie w aptece dany preparat ląduje w damskiej torebce lub na tylnym siedzeniu auta, a my idziemy do fryzjera lub na długie zakupy w supermarkecie.


Włączyć lodówkę, umieścić z powrotem czujnik Efento wewnątrz lodówki i po otrzymaniu SMS o powrocie temperatury do zakresu właściwego dla przechowywania szczepionek, przenieść szczepionki do właściwej lodówki.

Szczepionek nie należy umieszczać na drzwiach chłodziarki oraz w bezpośrednim sąsiedztwie agregatu (ta druga lokalizacja grozi ich zamrożeniem, co całkowicie uniemożliwia ich dalsze wykorzystanie). Nie należy przechowywać w tej samej chłodziarce szczepionek i innych leków, preparatów medycznych oraz żywności. Najwięcej ofert w jednym miejscu.


Chłodziarki, lodówki taniej - Allegro. Radość zakupów i 1 bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Gromadzone przez nas dane są jedynie danymi niezbędnymi do prawidłowego korzystania z naszych usług. Przyjmujesz do wiadomości i zgadzasz się z naszą zaktualizowaną Polityką prywatności i polityką plików cookie. Lekarstwa i szczepionki należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych lodówkach, które zapewniają równomierną temperaturę w każdym punkcie wewnątrz lodówki.


Temperatura w lodówkach powinna być nieustannie monitorowana, wraz z okresową rejestracją minimalnych i maksymalnych wartości temperatury. Omawiając zasady przechowywania szczepionek w lodówce lub chłodziarce w gabinecie szczepień, warto się odwołać do doświadczeń kanadyjskich, które wskazują na konieczność wyposażenia się w termometry mierzące temperaturę zarówno minimalną, jak i maksymalną wewnątrz lodówki w celu potwierdzenia utrzymywania temperatur. Niektóre szczepionki mogą być przechowywane w domowej lodówce do momentu ich zastosowania.


Szczepionkę powinno się przechowywać wewnątrz lodówki (nie w zamrażalce). Przechowywanie szczepionki na drzwiczkach lodówki może ją narazić na zbyt gwałtowne zmiany temperatury podczas otwierania i zamykania drzwiczek. Sprawna chłodziarko-zamrażarka a bezpieczeństwo dzieci.


Jak poinformowały służby sanitarne, przynajmniej kilkuset dzieciom w województwie lubuskim podano szczepionki, które były przechowywane w złych warunkach. Pamiętaj, że szczepionka powinna być jak najszybciej dostarczona do gabinetu szczepień lub umieszczona w lodówce. Sprzedając szczepionkę poinformuj kupującego o szczególnych warunkach przechowywania i przewozu szczepionek.

Jeśli to konieczne, wydaj również termoizolacyjne opakowanie. Lodówki domowe można wykorzystywać w celu przechowywania szczepionek w podmiotach leczniczych, jeżeli zapewniają one wymagane warunki, na przykład dotyczące temperatury. Wniosek wydaje się jasny – lodówka domowa nie nadaje się do przechowywania szczepionek. Nie ma zalecanej temperatury 2-st.


Aby do takiej doprowadzić w zaleceniach CDC jest wpisane, iż należy ją wyregulować, dodatkowo umieścić butelki z wodą na drzwiach, górnej i dolnej półce. C, rozmieszczenie opakowań szczepionek tak aby zachować odstęp od ścian lodówki w celu utrzymania obiegu powietrza, stałe monitorowanie i dokumentowanie zapisów temperatury wewnątrz chłodziarki. W większości aptek i placówek medycznych zachodzi konieczność monitorowania temperatury w lodówkach w których przechowywane są leki i szczepionki.


Jest to o tyle istotne gdyż w produktach leczniczych przechowywanych w niewłaściwej temperaturze może dojść do rozkładu substancji czynnych, które same w sobie mogą być bardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty